Айдар


БІОГРАФІЯ / Айдар


Участь в АТО

Батальйон «Айдар» був заснований з «самооборонівців» ще у квітні 2014 року, а 3 травня було підписано наказ про створення штурмового добровольчого батальйону. 8 травня з Києва, з Майдану добровольці вирушили під населений пункт Новоайдар поблизу ріки Айдар. Після прибуття майданівців 9 травня в «Айдарі» вже нараховувалось більше 100 добровольців.

Під час створення 24-ого батальйону територіальної оборони «Айдар» ЗСУ Ігоря Лапіна (більш відомого під псевдонімом «Зола») було обрано командиром 2-ї штурмової роти «Захід», сформованої переважно з мешканців Волинської області.

Бійці 2-ї штурмової роти «Айдару» брали участь в операціях, під час який було звільнено від терористів 8 населених пунктів в Луганській області, зокрема Щастя, Металіст. «Зола» керував операціями, в яких були звільненні Георгіївка, Лутугине, Успенка, Хрящувате і інші важливі об'єкти. Штурмовий підрозділ «Золи» брав участь у звільненні Красного Яру, а під час операції зі звільнення Вергунського роз'їзду біля Луганська знищив групу спецпідрозділу по боротьбі з тероризмом РФ «Гюрза» та групу підрозділу «Бетмена».

Після бою за Хрящувате перебував на лікуванні у військовому госпіталі. Потім повернувся в зону проведення АТО, перебував на Луганській ТЕЦ, брав участь в обороні Щастя. Після обрання народним депутатом України разом з демобілізованими їздить в АТО допомагати нашим бійцям, передає навики та досвід ведення військових операцій.

Нагороди, відзнаки

- Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня
- Медаль «За жертовність і любов до України»
- Відзнака Головного управління розвідки Міністерства оборони України «Євген Березняк»
- Відзнака Головного управління розвідки Міністерства оборони України «За сприяння воєнній розвідці України» ІІ ступеня

Соціальні мережі
facebook youtube censor.net blog.liga.net E-mail 24tv.ua